Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 279
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЯКЩО ВАША ДИТИНА АГРЕСОР

 • Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з’ясуйте мотивацію її поведінки;
 • Уважно вислухайте дитину, з повагою поставтесь до її слів;
 • Поясніть дитині, що її дії можуть бути визнані насильством, за вчинення якого настає відповідальність (доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності);
 • Чітко і наполегливо попросіть дитину припинити таку поведінку, але не погрожуйте обмеження і покаранням. Повідомте їй, що будете спостерігати за її поведінкою;
 • Зверніться до шкільного психолога і проконсультуйтеся щодо поведінки своєї дитини під час занять – агресивна поведінка і прояви насильства можуть бути ознакою серйозних емоційних проблем.
 • Пам’ятайте, дитина-агресор не зміниться відразу! Це тривалий процес, який потребує витримки і терпіння!

ЯК РОЗПІЗНАТИ, ЩО ДИТИНА СТРАЖДАЄ ВІД БУЛІНГУ В ШКОЛІ?

 • Дитина завжди виглядає сумною, депресивною, постійно має поганий настрій.
 • Шкільні оцінки дитина почали знижуватись.
 • Школа та шкільне життя не приносять дитині задоволення, як раніше.
 • Дитина часто пропускає школу, просить «залишитися вдома».
 • Дитина шукає та обирає альтернативні маршрути до школи, навіть якщо вони не є зручними.
 • Дитина повертається додому з незрозумілими гулями, синцями, порізами.
 • Дитина проводить багато часу на одинці (як вдома, так і в школі).
 • У дитини занижена самооцінка, погане самопочуття, головний біль, нудота.
 • У дитини виникли проблеми зі сном, засинанням, часто сняться кошмари.
 • У дитини часта зміна апетиту або навпаки постійне бажання їсти.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВІД БУЛІНГУ?

 • Зберігайте спокій. На цьому етапі почуття та емоції дитини мають бути на першому місті. Вислухайте свою дитину, не впадаючи в гнів та розпач.
 • Запевніть свою дитину, що це не її провина. Поговоріть з дитиною як поводитися  впевнено, навіть якщо вона цього не відчуває.
 • Розкажіть дитині, що ви плануєте робити задля її захисту. Буде краще, якщо ви попередите про намір зустрітися з вчителем або директором. Головне – не травмувати і не злякати дитину ще більше.
 • Перед тим, як йти до школи, зберіть усі факти: що сталося, хто був залучений, коли це сталося, хто був свідком, що спровокувало інцидент, скільки разів це відбулося.


Якщо ви дізнались, що дитину цькують, зверніться за консультацією на Національну дитячу «гарячу» лінію
0 800 500 225 (зі стаціонарних)  116 111 (з мобільних)
Гаряча телефонна лінія щодо протидії булінгу
116 000
Цілодобова безкоштовна державна консультаційна лінія щодо безпеки дітей в Інтернеті
1545 (далі обрати 3)

Координаційний центр з надання правової допомоги
0 800 213 103


 

 


КІБЕРБУЛІНГ АБО ІНТЕРНЕТ-МОБІНГ

Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо. На жаль, така форма цькування набирає все більших обертів. Часто діти не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу.

Різновиди кібербулінгу
Використання особистої інформації – викрадення паролів від приватних сторінок, електронної пошти для подальших погроз чи розповсюдження спаму.
Анонімні погрози – анонім надсилає листи погрозливого змісту довільного або цілеспрямованого характеру, особлива ознака – наявність ненормативної лексики та груба мова.
Телефонні дзвінки з мовчанням. Не тільки погрози лякають. Мовчання чи жахання в слухавку бентежать дитину, вона не знає як і, головне, від чого потрібно захищатись.
Переслідування – це може бути елемент фізичного переслідування, залякування досягається шляхом розсилки повідомлень на електронну пошту чи телефон. Шкідники можуть збирати інформацію про жертву, слідкуючи за її повідомленнями в соцмережах – фото, селфі з місця подій, розповіді про своє життя.
Увага! Свідомо та відповідально оцінюйте все, що викладаєте до мережі! Все може бути використаним проти вас.
Тролінг – розміщення провокаційних повідомлень в мережі для привернення уваги та збудження активності, що може спричинити конфлікт (флеймінг).
Хепі-слепінг (happy slapping) – насильство заради розваги, актуальне здебільшого для фізичного цькування, проте в інтернеті також актуально, коли мова йде про моральне насильство. Яскрава особливість – звичка знімати насильство на камеру для подальшого розповсюдження в мережі.
Сексуальні посягання – з появою інтернету сексуальні збочення вийшли на новий рівень. Педофіл, замаскувавшись під фейковим ім’ям чи прикинувшись другом батьків, може запросити дитину на зустріч чи вивідати в неї час та місце, коли вона буде сама.


Як виявити ознаки кібербулінгу
Кібермоббінг має декілька проявів, жоден з яких не можна ігнорувати:

 • відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;
 • розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру;
 • троллінг (надсилання погрозливих, грубих повідомлень у соціальних мережах, чатах чи онлайн-іграх);
 • демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;
 • створення груп ненависті до конкретної дитини;
 • пропозиція проголосувати за чи проти когось в образливому опитуванні;
 • провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе (групи смерті типу “Синій кит”);
 • створення підробних сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону;
 • надсилання фотографій із відвертим зображенням (як правило, дорослі надсилають дітям);
 • пропозиції до дітей надсилати їх особисті фотографії відвертого характеру та заклик до сексуальних розмов чи переписок за допомогою месенджерів.

Пам’ятка для захисту від кібербулінгу

 • Здійснюйте батьківський контроль. Робіть це обережно з огляду на вікові особливості дітей (для молодших – обмежте доступ до сумнівних сайтів, для старших – час від часу переглядайте історію браузеру).
 • Застерігайте від передачі інформації у мережі. Поясніть, що є речі, про які не говорять зі сторонніми: прізвище, номер телефону, адреса, місце та час роботи батьків, відвідування школи та гуртків – мають бути збережені у секреті.
 • Навчіть критично ставитися до інформації в інтернеті. Не все, що написано в мережі – правда. Якщо є сумніви в достовірності – хай запитує у старших.
 • Розкажіть про правила поведінки в мережі. В інтернеті вони такі самі, як і в реальності, зокрема, повага до співрозмовників.
 • Станьте прикладом. Оволодійте навичками безпечного користування інтернетом, використовуйте його за призначенням, і ваші діти робитимуть так само.

Відеоролик "Stop Sexting"

Безпека дитини в інтернеті / #stop_sexтинг

10 порад щодо безпеки в соціальних медіа

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ПРОТИДІЯТИ БУЛЛІНГУ

1.Важливо проговорювати можливість таких ситуацій з дитиною. Пояснити небезпеку. Запевнити, що перша її дія у випадку загрози – повідомити про це батькам.
2.Діти в боротьбі за справедливість (як їм здається) не бачать різниці між з’ясовуваннями відносин за законом і «за поняттями» і частіше вибирають друге. І тут великий ризик плавного і ненав’язливого переходу жертви в агресора.
3.Діти можуть боятися того, що їх вважатимуть слабкими. Важливо пояснити, що найдорожче, що у них є – це життя і здоров’я. Змінити громадську думку можна. Знайти іншу компанію, де до тебе будуть ставитися добре – можна. А здоров’я (психічне в тому числі) відновити можна далеко не завжди. Важливо пояснити, що звернення по допомогу до тих, хто сильніший, розумніший і досвідченіший – це ознака не слабкості, а, навпаки, зрілості.
4.Діти можуть боятися, що «буде гірше» – саме цим загрожують агресори, попереджаючи жертву про те, що скаржитися не можна. Важливо пояснити, що гірше буде, якщо він залишається один на один з тими, хто сильніший. Що перемагає закон. Що завжди є той, хто сильніший кривдників, і на кожного агресора є управа. Що почавши одного разу і відчувши безкарність, агресори не зупиняться. Що мама і тато – це люди, які знають вихід з будь-якої ситуації і обов’язково зроблять так, щоб було краще, тому що вони сильніші кривдників.
5.Необхідно окреслити коло людей, до яких можна звернутися за допомогою, якщо з якихось причин не виходить це зробити з батьками.
6.Пояснити дітям, що відповідальність за подібні вчинки неминуче настане. Якщо немає 14, її будуть нести батьки. Вселити, що подібні дії – караються!
7.Пояснити дітям, що все, що потрапляє в мережу, може бути використано проти них. Використовуйте інформацію з соціальних мереж як доказ в правоохоронних органах.
8.Якщо виникає ситуація загрози, негайно вживайте заходів по її усуненню! В ту ж хвилину! Не можна чекати, що саме пройде. Не можна думати, що «вони ж діти, самі розберуться». Не можна розмовляти з іншими дітьми за відсутності законних представників. У вас немає завдання виховати чужу дитину, у вас є завдання захистити свою!
9.Небажано розмовляти з законними представниками дитини без свідків.
10.Запевніть дитину в тому, що у будь-якому випадку діяти необхідно згідно закону – це єдиний виграшний варіант!

ЗА БУЛІНГ У ШКОЛІ ПОЛІЦІЯ БРАТИМЕ НА ОБЛІК

21 серпня набрав чинності наказ МВС від 25.06.2020 №488, що вносить зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України з дітьми, що скоїли адміністративні або кримінальні правопорушення. Зміни в Інструкції безпосередньо стосуються і тих здобувачів освіти, які вчинили булінг учасника освітнього процесу.
Дитина, яка вчинила булінг (цькування) учасника освітнього процесу, може братися на профілактичний облік ювенальної превенції* (пункт 2, підпункт 7, розділ 3 Інструкції). Підставою для цього є копія постанови суду про притягнення дитини, її батьків або осіб, що їх замінюють, до адміністративної відповідальності за статтею 173-4 (про відповідальність за цькування учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення (пункт 3, підпункт 7, розділ 3 Інструкції ).
Якщо є згадана вище копія постанови суду, поліцейський підрозділу ювенальної превенції у триденний строк виносить постанову про те, що дитина береться на профілактичний облік та заводить обліково-профілактичну справу, яку затверджує начальник територіального (відокремленого) підрозділу ГУНП (пункт 4, розділ 3 Інструкції ).

Під час профілактичної роботи з дітьми, взятими на облік через булінг, поліцейські ювенальної превенції:

 • проводять ознайомлювальні, попереджувальні та виховні бесіди з дитиною за місцем проживання, навчання або роботи не рідше одного разу на місяць;
 • проводять ознайомлювальні, попереджувальні бесіди з батьками дитини, її законними представниками, членами сім’ї, щоб усунути причини та умови, які спонукали дитину вчинити адміністративне правопорушення;
 • складають план заходів з індивідуальної профілактики на основі вивчення матеріалів характеристик та індивідуально-психологічних особливостей дитини;
 • відвідують дитину за місцем проживання, щоб з’ясувати умови проживання дитини, а також чинники, які можуть негативно на неї впливати й спонукати до вчинення адміністративних правопорушень;
 • вживають інші профілактичні заходи, передбачені законодавством України (пункт 1, розділу 3 Інструкції).

Якщо після останнього факту вчинення булінгу дитина впродовж року більше не вчиняла булінг – вона знімається з профілактичного обліку (пункт 10, підпункт 9, розділ 3 Інструкції).
Одними із завдань ювенальної превенції є попередження вчинення правопорушень неповнолітніми та негативних явищ у дитячому середовищі.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
 • Official Blog
 • uCoz Community
 • FAQ
 • Textbook
 • Copyright MyCorp © 2021uCoz