Субота, 20.07.2019, 18:21

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 211
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЯКЩО ВАША ДИТИНА АГРЕСОР

 • Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з’ясуйте мотивацію її поведінки;
 • Уважно вислухайте дитину, з повагою поставтесь до її слів;
 • Поясніть дитині, що її дії можуть бути визнані насильством, за вчинення якого настає відповідальність (доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності);
 • Чітко і наполегливо попросіть дитину припинити таку поведінку, але не погрожуйте обмеження і покаранням. Повідомте їй, що будете спостерігати за її поведінкою;
 • Зверніться до шкільного психолога і проконсультуйтеся щодо поведінки своєї дитини під час занять – агресивна поведінка і прояви насильства можуть бути ознакою серйозних емоційних проблем.
 • Пам’ятайте, дитина-агресор не зміниться відразу! Це тривалий процес, який потребує витримки і терпіння!

ЯК РОЗПІЗНАТИ, ЩО ДИТИНА СТРАЖДАЄ ВІД БУЛІНГУ В ШКОЛІ?

 • Дитина завжди виглядає сумною, депресивною, постійно має поганий настрій.
 • Шкільні оцінки дитина почали знижуватись.
 • Школа та шкільне життя не приносять дитині задоволення, як раніше.
 • Дитина часто пропускає школу, просить «залишитися вдома».
 • Дитина шукає та обирає альтернативні маршрути до школи, навіть якщо вони не є зручними.
 • Дитина повертається додому з незрозумілими гулями, синцями, порізами.
 • Дитина проводить багато часу на одинці (як вдома, так і в школі).
 • У дитини занижена самооцінка, погане самопочуття, головний біль, нудота.
 • У дитини виникли проблеми зі сном, засинанням, часто сняться кошмари.
 • У дитини часта зміна апетиту або навпаки постійне бажання їсти.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВІД БУЛІНГУ?

 • Зберігайте спокій. На цьому етапі почуття та емоції дитини мають бути на першому місті. Вислухайте свою дитину, не впадаючи в гнів та розпач.
 • Запевніть свою дитину, що це не її провина. Поговоріть з дитиною як поводитися  впевнено, навіть якщо вона цього не відчуває.
 • Розкажіть дитині, що ви плануєте робити задля її захисту. Буде краще, якщо ви попередите про намір зустрітися з вчителем або директором. Головне – не травмувати і не злякати дитину ще більше.
 • Перед тим, як йти до школи, зберіть усі факти: що сталося, хто був залучений, коли це сталося, хто був свідком, що спровокувало інцидент, скільки разів це відбулося.

Якщо ви дізнались, що дитину цькують, зверніться за консультацією на Національну дитячу «гарячу» лінію
0 800 500 225 (зі стаціонарних)
116 111 (з мобільних)

 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО:
Наказом директора закладу
від 28.02.2019р., №119

 

 

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в Павлоградській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16 та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

1.Здобувачі  освіти, педагогічні, науково-педагогічні, працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані  повідомити керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2.Відповідно до такої письмової заяви керівник закладу видає рішення (наказ) про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
3.Для прийняття рішення за результатами розслідування протягом 3-х робочих днів   керівник закладу освіти створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) та скликає засідання. До складу  Комісії можуть входити керівник закладу, педагогічні працівники  (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера ,  інші заінтересовані особи.
4.Комісією з розгляду випадків булінгу проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких надійшла інформація.
5.Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.
6.Комісія з розгляду випадків булінгу розробляє рекомендації та план подальших дій щодо припинення фактів булінгу у школі.  
7.Керівник забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).
8.Рішення   Комісії  оформлюються протокольно, підписується всіма членами Комісії та реєструються в окремому журналі.
9.У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може  звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.
10.Скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб  розглядаються  відділом  освіти Павлоградської  міської ради.
Згідно з КУпАП булінг (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг (цькування) вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Булінг (цькування), вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.
Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення на нього штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 процентів заробітку.

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в Павлоградській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №16

1.Здобувачі  освіти, педагогічні, науково-педагогічні, працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу мають право звернутися   до  керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2.Відповідно до такої письмової заяви керівник закладу видає рішення (наказ) про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
3.Для прийняття рішення за результатами розслідування протягом 3-х робочих днів   керівник закладу освіти створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) та скликає засідання.  До складу  Комісії можуть входити керівник закладу, педагогічні працівники, (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, та інші заінтересовані особи.
4.Педагогічні працівники, яким стало відомо про випадки булінгу або свідками яких вони стали,  зобов’язані інформувати директора школи, незалежно від того, поскаржилась жертва чи ні.
5.Комісією з розгляду випадків булінгу проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких надійшла інформація.
6.Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.
7.Комісія з розгляду випадків булінгу розробляє рекомендації та план подальших дій щодо припинення фактів булінгу у школі.  
8.Керівник забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).
9.Рішення   Комісії  оформлюються протокольно, підписується всіма членами Комісії та реєструються в окремому журналі.
10.У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може  звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

План заходів Павлоградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16,
спрямованих на запобігання та протидію булінгу в 2018-2019 н.р.

 

Назва заходу

Термін проведення

Відповідальна особа

1

Засідання ради школи з чергою денною: «Про відповідальність учнів та їх батьків про вчинення булінгу»

Січень

Адміністрація

2

Засідання педради з чергою денною: «Про профілактику булінгу серед підлітків»

Січень

Класні керівники, соціальний педагог, практичний психолог

3

Бесіда «Булінг в дитячому колективі та його попередження»

Лютий

Класний керівник 9 класу

4

Бесіда «Булінг у школі. Як запобігти його виникненню?»

Лютий

Класний керівник 8 класу

5

Рольова гра: «Кібербулінг. Безпека в Інтернеті»

Лютий

Класний керівник 5-А класу

6

Бесіда «Ми проти насилля»

Лютий

Класний керівник 5-Б класу

7

Класні година «Разом проти булінгу»

Лютий

Вчителі початкових класів

8

Тренінг для учнів 8-10 класів на тему: "Булінг в учнівському колективі. Профілактика з ним"

Березень

Класні керівники 8-10 класів, практичний психолог

9

Інформаційний куточок: "Дітям про булінг"

Протягом семестру

Класні керівники 1-10 класів

10

Виставка в шкільній бібліотеці "Ні, насиллю!"; папка з підбором матеріалу

Протягом семестру

Бібліотекар

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
 • Official Blog
 • uCoz Community
 • FAQ
 • Textbook
 • Copyright MyCorp © 2019uCoz