Середа, 12.08.2020, 03:03

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 265
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРАВА І ОБОВ`ЯЗКИ ДІТЕЙ

 ПРАВА

 • Усі діти мають право на любов і турботу.
 • Всі діти рівні у своїх правах.
 • Особлива турбота – дітям з особливими потребами.
 • Усі діти мають право на повноцінне харчування.
 • Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
 • Усі діти мають право на освіту.
 • Особлива турбота – дітям, які перебувають у конфлікті з законом.
 • Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.
 • Всі діти мають право на медичну допомогу.
 • Всі діти мають право на вільне спілкування.
 • Особлива турбота – дітям без сімей.
 • Жодну дитину не можна примусово залучати до праці.
 • Всі діти мають право на інформацію.
 • Жодну дитину не можна ображати або принижувати.
 • Всі діти мають право на життя.

ОБОВ`ЯЗКИ

 • Поважати і любити своє оточення. Ставитися до людей так, як ти хотів, щоб ставились до тебе.
 • Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності жодної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.
 • Бути толерантним до всіх людей. Поважати їх і допомагати їм.
 • Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.
 • Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим.
 • Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.
 • Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.
 • Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав’язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.
 • Цінувати і дбати про своє здоров’я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.
 • Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.
 • З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас.
 • Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров’ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці.
 • Самостійно знаходити інформацію в різноманітних джерелах.
 • Не ображати і не принижувати оточуючих.
 • Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки.

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ДИТИНИ

Принцип 1. Дитині повинні належати всі зазначені в цій Декларації права. Ці права мають визнаватися за всіма дітьми без будь-яких винятків і без відмінностей чи дискримінацій за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану, народження або іншої обставини, що стосується самої дитини чи її сім'ї.

Принцип 2. Дитині законом або іншими засобами повинен бути забезпечений спеціальний захист і надані можливості та сприятливі умови, які дозволили б їй розвиватися фізично, розумове, морально, духовно та у соціальному відношенні здоровим і нормальним шляхом і в умовах свободи та гідності. При виданні з цією метою законів головним міркуванням має бути найкраще забезпечення інтересів дитини.

Принцип 3. Дитині має належати від її народження право на ім'я і громадянство.

Принцип 4. Дитина повинна користуватися благами соціального забезпечення. Їй має належати право на здорове зростання і розвиток; з цією метою спеціальні догляд і охорона повинні бути забезпечені як їй, так і її матері, включно з належним допологовим і післяпологовим доглядом. Дитині має належати право на відповідне харчування, житло, розваги і медичне обслуговування.

Принцип 5. Дитині, яка є неповноцінною у фізичному, психічному або соціальному відношенні, повинні забезпечуватися спеціальні режим, освіта і піклування, необхідні з огляду на її особливий стан.

Принцип 6. Дитина для повного і гармонійного розвитку її особи потребує любові і розуміння. Вона повинна, якщо це можливо, зростати під опікою і відповідальністю своїх батьків і, в усякому разі, в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітню дитину не слід, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, розлучати зі своєю матір'ю. На суспільстві і на органах публічної влади повинен лежати обов'язок здійснювати особливе піклування про дітей, що не мають сім'ї, і про дітей, що не мають достатніх засобів для існування. Бажано, щоб багатодітним сім'ям надавалась державна або інша допомога на утримання дітей.

Принцип 7. Дитина має право на здобуття освіти, яка має бути безкоштовною і обов'язковою, в усякому разі на початкових стадіях. Їй має даватися освіта, яка сприяла б її загальному культурному розвиткові і завдяки якій вона могла б на основі рівності можливостей розвинути свої здібності і особисте мислення, а також усвідомлення моральної і соціальної відповідальності, і стати корисним членом суспільства.

Хто має статус «дитини»? Що таке «права дитини»? Якими нормативно-правовими актами регулюються права дитини в Україні? Які загальні права має дитина? Як змінюється об’єм прав дитини залежно від віку? На ці та інші питання надає відповіді перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова.

Хто має статус «дитини»? Та що таке «права дитини»?
Відповідно до законодавства України дитиною є особа віком до 18 років (до досягнення нею повноліття). Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. В свою чергу, права дитини – це ряд прав і свобод, які мають українці віком до 18 років.


Якими нормативно-правовими актами регулюються права дитини в Україні?
В українському законодавстві основними нормативно-правовими актами, що регулюють права дитини є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.
Основним міжнародним документом, який регулює це питання, є Конвенція про права дитини від 20 листопада 1989 року.


Як змінюється об’єм прав дитини залежно від віку?
Усі люди мають права людини просто тому, що вони — люди. Неважливо, скільки вам років, якого кольору ваша шкіра, якої ви статі, яке ваше громадянство, релігія чи будь-що інше. Усі ми — люди, і всі ми маємо права людини. Ми маємо усвідомлювати наші права та поважати права інших. Діти перебувають на особливому етапі розвитку, і тому вони мають деякі спеціальні права людини, які називаються права дитини.
Із збільшенням віку збільшується і об’єм прав дитини.
Так, вже від народження дитина має право на: ім’я; громадянство; піклування і турботу; медичну допомогу; достатнє і здорове харчування; повагу; сповідування власної релігії, право бути вислуханим, висловлення власної думки; гідне ставлення до себе та на захист від будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для здоров’я.
З 2 місяців до 3 років дитина має право бути всиновленою та відвідувати ясла. 
З 3 до 6 (7)  років дитина має право відвідувати дитячий садок.
Від народження і до 6 років дитина має право на безкоштовний проїзд в автобусах, а до 7 років – в трамваях та тролейбусах.
Коли дитина досягає 6 років, у неї з’являються нові права: право відвідувати школу; право бути членом дитячих громадських організацій; право укладати дрібні побутові правочини (наприклад, купувати хліб чи цукерку).
З 7 років дитина має право давати згоду на зміну прізвища у випадку зміни прізвища одним або двома із батьків.
А з 10 років у дитини виникає право на вибір місця проживання за спільною згодою батьків і самої дитини.
В 14 років права дитини значно розширюються.

В 15 років до цих прав додаються ще два права: право прийматись на роботу за згодою одного із батьків або особи, що його замінює; право отримання  першого робочого місця на строк не менше двох років.
Цілий ряд прав з’являється у дитини з 16 років. З цього віку особа вже може укладати трудовий договір, навчатися водінню автомобілем, змінити своє прізвище та (або) власне ім’я) на власний розсуд, вільно самостійно виїжджати за межі України, керувати мототранспортними засобами і мотоколясками, займатися підприємницькою діяльністю, взяти шлюб за рішенням суду, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Ну і з 18 років у особи настає повна дієздатність, вона втрачає статус дитини і отримує всі права дорослої людини.
В свою чергу, органи юстиції Дніпропетровщини, в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», займаються правороз’яснювальною роботою та всіляко сприяють підвищенню правової обізнаності населення. У випадку, якщо у Вас є запитання щодо роз’яснення Ваших прав, можете звернутися до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області за телефоном: (056) 371-15-90. А також, якщо Ви потребуєте консультації з питань захисту прав дітей, Ви можете звернутися на Національну дитячу "гарячу" лінію Центру «Ла Страда-Україна» за номером 0 800 500 225 або 116 111 (безкоштовно та анонімно). 

 


 

 


ПЕРЕВІР СЕБЕ

 


 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
 • Official Blog
 • uCoz Community
 • FAQ
 • Textbook
 • Copyright MyCorp © 2020uCoz